Gedeon Richter uruchomił w Grodzisku Mazowieckim laboratorium, którego celem będzie m.in. otrzymywanie nanocząstek w skali produkcyjnej, spełniających standardy Dobrej Praktyki Wytwarzania.
„Jednym z największych przedsięwzięć z obszaru R&D jest realizowany wspólnie z polskim Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju projekt rozbudowy krajowego oddziału R&D o obszar nanotechnologii” – czytamy w komunikacie węgierskiej firmy. Opracowane w Grodzisku leki oparte o substancje czynne w formie nanocząsteczek będzie cechowała – jak zapewnia firma – większa dostępność biologiczna oraz mniejsza liczba działań niepożądanych, co przełoży się na zwiększenie ich bezpieczeństwa.
Grupa Gedeon Richter w dziale badań i rozwoju zatrudnia ponad 1000 pracowników. Dział R&D zlokalizowany w Polsce zajmuje się opracowywaniem stałych oraz płynnych doustnych postaci leków. Oddział w Polsce jest jednym z trzech centrów badań i rozwoju na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Realizuje aktualnie 40 różnych projektów rozwojowych, z których część jest już gotowa do transferu technologii na skalę masową.
Kierowany przez Erika Bogscha koncern z siedzibą w Budapeszcie jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwija swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. Rynkowa kapitalizacja firmy osiąga 3,2 mld euro. Wachlarz produktów Gedeon Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy.