Na posiedzeniu w dniu 10 lipca 2019 r. Rada ds. Taryfikacji AOTMiT zapoznała się z założeniami dla taryfikowanych świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego realizowanego przez zespoły leczenia bólu u dzieci. Zdaniem Rady istnieje konieczność określenia standardu odnoszącego się do zespołów (skład, zadania) oraz grupy szpitali, dla których dedykowany będzie nowy produkt.
Przeprowadzono także konsultacje z ekspertem z omawianej dziedziny. Rada zaaprobowała przyjęte rozwiązania i zarekomendowała kontynuowanie prac w ww. zakresie. Zdaniem Rady należałoby rozważyć finansowanie produktu w oparciu o parametry jakościowe zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia określającym zasady finansowania ryczałtowego.
Opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień u dzieci i młodzieży
Rada zapoznała się również z zebranymi danymi w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień u dzieci i młodzieży i uznała dane za wystarczające do kontynuacji prac, mających na celu przygotowanie raportu w sprawie świadczeń gwarantowanych z ww. zakresu. Zwrócono jednak uwagę, że w pierwszej kolejności podpisane powinno zostać rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w ww. zakresie.
Natomiast w stosunku do prac nad taryfikacją zabiegiów korekcyjnych wad wrodzonych twarzoczaszki, jamy ustnej i gardła uznano, że AOTMIT nie powinna ich kontynuować. Zdaniem Rady, wycenę tych taryf musi poprzedzić przebudowa koszyka oraz zmiany w ramach grup JGP.
/ mzdrowie