Dwa kolejne szpitale rozpoczęły wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem robotów chirurgicznych. Placówki w Czerwonej Górze oraz Poznaniu stosują systemy Versius, wykonują zabiegi prostatektomii finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze przeprowadził 4 lipca pierwszą operację w asyście robota chirurgicznego. Zastosowano system Versius, zespół dr Przemysława Woźniaka i dr Tomasza Suchojada wykonał prostetektomię radykalną. W 2021 roku szpital w Czerwonej Górze wykonał 80 zabiegów prostatektomii, dlatego ma nadzieję na zakwalifikowanie się do uruchomionego 1 kwietnia programu podwyższonego finansowania takich zabiegów wykonywanych przy użyciu robota.
Pierwszy zabieg z wykorzystaniem systemu Versius wykonano także niedawno, 28 czerwca w prywatnym szpitalu Certus w Poznaniu. Była to również prostatektomia a głównym operatorem był Krzysztof Twardosz. Zabiegi robotowe są bezpłatne dla pacjentów, szpital rozlicza je z NFZ w ramach świadczeń onkologicznych. W tym roku planuje wykonanie minimum 50 operacji prostatektomii. System Versius wykorzystywany przez szpital Certus został wydzierżawiony.
Obecnie już 29 placówek w Polsce wykonuje zabiegi chirurgiczne w asyście robota. Większość z nich stosuje systemy da Vinci. Z systemu Versius korzystają szpitale: Salve Medica w Łodzi, Śląskie Centrum Urologii UROVITA w Chorzowie, Szpital Miejski Nr 4 w Gliwicach, a także w Czerwonej Górze i Poznaniu. W ubiegłym roku w Polsce wykonano ponad 2,7 tysiąca zabiegów w asyście robota, ponad 60 proc. stanowiły zabiegi prostatektomii.