Autorzy więcej

Krynica zaprasza po raz dziesiąty

Dziesiąta edycja Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy odbędzie się w dniach 3-5 września 2019 roku.

Krynica zaprasza po raz dziesiąty
Forum Ochrony Zdrowia 2018
źródło: ISW

Na spotkaniu Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia, które odbyło się w dniu 11 kwietnia w Ministerstwie Zdrowia z udziałem ministra Łukasza Szumowskiego wstępnie omówiono program nadchodzącego Forum.

Planowane debaty dotyczyć będą następujących obszarów:

 • Finansowanie ochrony zdrowia (ustawowy wzrost finansowania, niezbędny wzrost finansowania, udział ubezpieczycieli i innych źródeł finansowania w systemie)
 • Zdrowie Publiczne (dieta, szczepienia, jakość powietrza, jakość wody, używki)
 • Kadry (zawody medyczne i niemedyczne; kształcenie; wynagrodzenia)
 • Informatyzacja ochrony zdrowia (bazy danych , informatyzacja procesów, analityka efektów)
 • Innowacje w ochronie zdrowia
Data:
Kategoria: Fakty
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar mgondek

  E-zdrowie podpisane przez Prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. wdrażania rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Regulacja m.in. poszerza uprawnienia asystentów medycznych o możliwość wystawiania w imieniu lekarzy e-recept i e-skierowań.

Leki

 • Avatar kjakubiak

  Jesteśmy skazani na problemy z dostępnością i podwyżki cen leków

  Zawirowania na rynku leków to wynik wieloletnich zmian na rynku i globalizacji gospodarki oraz braku polityki przemysłowej. Widoczne ostatnio braki leków - nie tylko na polskim rynku - mają kilka przyczyn, które nałożyły się w czasie. Oprócz nielegalnego wywozu są to perturbacje w dostawach substancji farmaceutycznych od chińskich dostawców. Braki dotyczą przede wszystkim leków generycznych, produkowanych na dużą skalę, gdzie konkurencja wielu producentów i naciski płatnika publicznego wymuszały obniżanie cen.

Medycyna

 • Avatar kjakubiak

  Prof. Jan Walewski: jak to się robi w Ameryce

  W budowaniu relacji COI z MD Anderson chodzi o to, aby wyjść poza doraźne wizyty i zaprząc tę współpracę do poprawiania skuteczności opieki onkologicznej nad naszymi pacjentami. To ma różne wymiary - wdrażania badań klinicznych, nowych technologii i profilaktyki.

Trendy

 • Avatar mgondek

  Leki biopodobne przynoszą oszczędności

  O oszczędnościach uzyskiwanych dzięki refundacji leków biopodobnych rozmawiali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą "FARMACJA POLSKA". Uczestnicy dyskusji podkreślali, że celem wprowadzania leków biopodobnych powinien być także wzrost liczby pacjentów leczonych biologicznie.

Pacjent

 • Avatar mgondek

  Polki nadal nie wykonują regularnych badań piersi

  Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.