Autorzy więcej

Adamed przejmuje włoską firmę i otwiera przedstawicielstwo we Włoszech

Adamed Pharma nabył pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma oraz zawarł z nią partnerstwo strategiczne. Ecupharma jest dynamicznie rozwijającą się firmą, aktywną w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii.

Adamed przejmuje włoską firmę i otwiera przedstawicielstwo we Włoszech
Maciej Adamkiewicz
źródło: Adamed

Ekspansja Adamedu na włoski rynek schorzeń kardiologicznych

Strategiczne partnerstwo z firmą Ecupharma ma wspierać rozwój Adamedu na rynku włoskim w kardiologii, a docelowo również w innych obszarach terapeutycznych.  Portfel produktów Ecupharma skoncentrowany jest na chorobach chronicznych. Firma skupia się również na dolegliwościach wieku podeszłego. Równolegle do inwestycji w Ecupharma, Adamed otworzył kolejne przedstawicielstwo zagraniczne we Włoszech.

Włoski rynek produktów leczniczych ma wartość niemal 20 mld euro i jest trzecim w Unii Europejskiej – po Niemczech i Francji. Cechuje się stabilnym wzrostem i dominacją produktów odtwórczych oraz tzw. off-patent (łącznie ok. 90% rynku). Wydatki na leki per capita we Włoszech wynoszą 601 dolarów rocznie, przy średniej krajów OECD na poziomie 553 dolarów i wydatkach w Polsce w wysokości 352 dolarów.

Data:
Kategoria: W Biznesie
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar kjakubiak

  Instytut Kardiologii poprowadzi cztery nowe rejestry

  Powstaną cztery rejestry dotyczące leczenia i zabiegów kardiologicznych. Obejmą zabiegi ablacji, mechaniczne wspomaganie krążenia, przeznaczyniowe ekstrakcje elektrod oraz leczenie infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Będą prowadzone przez Instytut Kardiologii i administrowane przez NFZ.

Leki

 • Avatar kjakubiak

  Negocjacje cenowe blokują refundację nowych leków na cukrzycę

  W Ministerstwie Zdrowia rozpatrywane są wnioski o objęcie nowych dotychczas nierefundowanych leków stosowanych w leczeniu cukrzycy, takich jak empagliflozyna, kanagliflozyna, dapagliflozyna i semaglutyd. Pozytywne rekomendacje AOTMiT, przeważnie warunkowe, nie doprowadziły do objęcia ich refundacją z powodów finansowych. Komisja Ekonomiczna odrzuciła dotychczas w ostatnich dwóch latach wszystkie propozycje finansowe producentów, oczekując, aby zaproponowali korzystniejsze ceny swoich leków.

Medycyna

Trendy

 • Avatar kjakubiak

  Lawinowy wzrost liczby wniosków w ramach RDTL

  Od początku roku do Ministerstwa Zdrowia trafiły już 864 wnioski o wydanie zgody na pokrycie kosztów leku w ramach procedury Ratunkowego Dostępu do Technologii Lekowych. Tymczasem w całym 2018 roku złożono ich 818, co oznacza że ich liczba wzrosła niemal dwukrotnie.

Pacjent

 • Avatar mgondek

  RPP: najwięcej uchybień na SOR-ach i w poradniach

  Analiza rozstrzygnięć w ramach prowadzonych przez Rzecznika Praw Pacjenta postępowań wyjaśniających wskazuje, że najczęściej podnoszonymi przez wnioskodawców były naruszenie praw pacjenta do świadczeń zdrowotnych, dokumentacji medycznej, informacji oraz poszanowania intymności i godności. Dotyczyło to głównie lecznictwa szpitalnego oraz świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.