Autorzy więcej

NFZ poprawi dostęp do kompleksowej informacji?

Telefoniczna Informacja Pacjenta będzie dostępna całodobowo we wszystkie dni tygodnia, a jej konsultanci poinformują pacjentów również o dostępności leków. Centrala NFZ poinformowała o wrześniowych zmianach w dostępie do całodobowej, telefonicznej usługi.

NFZ poprawi dostęp do kompleksowej informacji?
Adam Niedzielski
źródło: Flickr MZ

Telefoniczna Informacja Pacjenta będzie dostępna całodobowo we wszystkie dni tygodnia, również w weekendy i święta.

Pacjenci otrzymają kompleksową informację o miejscach świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, a także najbliższych SOR-ach. Konsultanci poinformują pacjentów o dostępności leków, a dla rozmówców obcojęzycznych dostępny będzie konsultant z językiem angielskim.

NFZ planuje ponadto uruchomić możliwość komunikacji za pośrednictwem czatu bądź maila - pacjenci będą mogli zamówić rozmowę z tłumaczem języka migowego.

"Większa liczba konsultantów pozwoli na maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na rozmowę, dzięki czemu jeszcze więcej dzwoniących będzie mogło skorzystać z porady konsultantów. Jakość działania TIP będzie stale monitorowana przez NFZ" - zapewnia centrala NFZ i dodaje, że system w nowej odsłonie ruszy 2 września 2019 roku.

O tym, jak ważną rolę w skutecznej profilaktyce odgrywa dostęp do informacji, mówiła Irena Rej, prezez Izby Gospodarczej "Farmacja Polska", podczas debaty mZdrowie.pl dotyczącej pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej.


źródło: NFZ

Data:
Kategoria: Pacjent
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar mgondek

  Więcej uprawnień w rękach GIF

  Rząd przyjął projekt zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne. Nowe regulacje dostosowują polskie prawo do unijnego systemu zapobiegającemu wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Leki

Medycyna

Trendy

 • Avatar mgondek

  RPP proponuje wprowadzenie do szkół przedmiotu "Wiedza o zdrowiu"

  Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec, wystąpił do ministra zdrowia i ministra edukacji z prośbą o rozważenie wprowadzenia przedmiotu „Wiedza o zdrowiu” do szkolnego programu nauczania. Zarówno w ocenie Rzecznika Praw Pacjenta, jak i Najwyższej Izby Kontroli istotnym elementem strategii ochrony zdrowia powinien być rozwój edukacji kształtującej świadomość osobistej odpowiedzialności obywateli za swoje zdrowie.

Pacjent

 • Avatar mgondek

  RPP: najwięcej uchybień na SOR-ach i w poradniach

  Analiza rozstrzygnięć w ramach prowadzonych przez Rzecznika Praw Pacjenta postępowań wyjaśniających wskazuje, że najczęściej podnoszonymi przez wnioskodawców były naruszenie praw pacjenta do świadczeń zdrowotnych, dokumentacji medycznej, informacji oraz poszanowania intymności i godności. Dotyczyło to głównie lecznictwa szpitalnego oraz świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.