Autorzy więcej

Umowa Biotonu z Yifan Pharmaceutical o współpracy w zakresie analogów insulin

Bioton zawarł z Yifan Pharmaceutical umowę dotyczącą substancji aktywnych analogów insulin oraz ostatecznego produktu leczniczego (w formie gotowej) od ich produkcji do komercjalizacji.

Umowa Biotonu z Yifan Pharmaceutical o współpracy w zakresie analogów insulin
Robert Neumann
źródło: Bioton

Bioton skorzysta z własności intelektualnej Yifan

„Co do zasady umowa nie przewiduje nabycia praw intelektualnych stron, za wyjątkiem udzielenia licencji w zakresie pozwalającym na wykonanie umowy. Jeżeli jednak rezultat prac wykaże, że komercyjna linia produkcyjna jest dostosowana do produkcji produktu leczniczego w formie gotowej, Biotonowi zostanie przyznane prawo do korzystania z własności intelektualnej Yifan, jak również 25-letnie prawo do produkcji, dystrybucji, rynku, oferowania i sprzedaży produktu na zasadzie wyłączności na terytorium Polski, jak również Biotonowi zostanie przyznane prawo pierwszeństwa otrzymania prawa do korzystania w krajach Europy, pod własną marką" - podaje spółka w komunikacie. Bioton będzie również działać jako producent produktów na całym świecie. Szczegóły dotyczące współpracy w tym zakresie będą przedmiotem odrębnej umowy.

Strategiczna współpraca w zakresie prowadzenia i finansowania

Umowa ramowa z Yifan zakłada współpracę strategiczną w zakresie prowadzenia i finansowania produkcji analogów insulin. Yifan pokryje w ramach tej umowy koszty związane z przystosowaniem linii produkcyjnej Biotonu, koszty zakupów substancji niezbędnych do zamknięcia etapu produkcji substancji czynnej na skalę przemysłową, a także w końcowej fazie projektu koszty przygotowania do produkcji formy gotowej. "To szalenie ciekawy projekt badawczo-rozwojowy i biotechnologiczny. Cieszymy się z tej umowy gdyż znacząco przybliża nas ona do celu naszego projektu strategicznego czyli wprowadzenia na rynek analogów insulin pod naszą marką. To także istotne wsparcie dla naszej firmy biorąc pod uwagę szacowane przez nas znaczne koszty badań i rejestracji analogów insulin" - mówi Robert Neymann, prezes zarządu Bioton S.A.

Data:
Kategoria: W Biznesie
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar mgondek

  E-zdrowie podpisane przez Prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. wdrażania rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Regulacja m.in. poszerza uprawnienia asystentów medycznych o możliwość wystawiania w imieniu lekarzy e-recept i e-skierowań.

Leki

Medycyna

Trendy

Pacjent

 • Avatar mgondek

  Pacjenci z implantami powinni ostrożnie podchodzić do współżycia seksualnego

  Czy seks może być groźny dla pacjenta ze wszczepionym urządzeniem wspomagającym pracę serca? Jakie jest ryzyko, że porywy namiętności spowodują wyładowanie kardiowertera-defibrylatora? Kiedy po zabiegu można na nowo podjąć współżycie? Na pytania odpowiada dr hab. n. med. Maciej Kempa, ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Kadry

 • Avatar kjakubiak

  Zbigniew J. Król odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

  Zbigniew J. Król przestał być podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wiceministrem zdrowia był od 16 lutego 2017 roku. Zajmował się m.in. reformą psychiatrii, planem dla chorób rzadkich, zdrowiem publicznym.

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.