Autorzy więcej

58 mln zł na termomodernizację Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka w ramach umowy z NFOŚiGW otrzyma dotację w wysokości prawie 58 mln zł na termomodernizację 15 budynków wchodzących w skład Instytutu.

58 mln zł na termomodernizację Centrum Zdrowia Dziecka
Łukasz Szumowski, Marek Migdał, Marek Ryszka, Henryk Kowalczyk
źródło: CZD

Konieczna gruntowna modernizacja Instytutu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister środowiska Henryk Kowalczyk uczestniczyli w uroczystości podpisania umowy dotacji pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Instytutem "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie.

Gruntowny remont nie był przeprowadzony od początku istnienia Instytutu - w przypadku niektórych budynków ponad 40 lat.

Projekt obejmuje m.in. wymianę oświetlenia, wymianę instalacji wewnętrznych, ocieplenie przegród zewnętrznych, wymiana elewacji w budynku głównym (elewacji wschodniej i południowej), modernizację instalacji wentylacji, wymianę okien oraz wymianę drzwi.

"Doskonale znam Centrum Zdrowia Dziecka i wiem, że po 40 latach nieprzerwanej walki o zdrowie i życie małych pacjentów wymaga ono gruntownej termomodernizacji. To jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce leczący najtrudniejsze przypadki. Pacjenci często w CZD spędzają nawet kilka miesięcy, dlatego musimy stwarzać im do tego najlepsze warunki. Takim przykładem jest również bezpłatny pobyt opiekuna dziecka w szpitalu" – powiedział prof. Łukasz Szumowski.

"Cieszymy się, że możemy wesprzeć Centrum Zdrowia Dziecka, które na co dzień ratuje zdrowie i życie najmłodszych" – powiedział minister środowiska, Henryk Kowalczyk. "Wsparcie ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej będzie miało podwójny skutek. Termomodernizacja pozwala znacznie obniżyć zużycie energii w budynku. Skorzysta na tym nie tylko środowisko, ale i sam szpital – bo zmiany pozwolą na znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania. Przełoży się to także na komfort przebywających tu pacjentów i ich bliskich".

Blisko 58 mln zł dotacji NFOŚiGW na modernizację CZD

Centrum Zdrowia Dziecka w ramach umowy otrzyma dotację o wartości 57 862 715,00 zł od NFOŚiGW na termomodernizację 15 budynków wchodzących w skład Instytutu. Projekt obejmuje m.in. montaż 14 instalacji ogniw fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 1075 m2, wymianę oświetlenia, wymianę instalacji wewnętrznych, ocieplenie przegród zewnętrznych, wymiana elewacji w budynku głównym, modernizację instalacji wentylacji, wymianę okien oraz wymianę drzwi. Celem remontu jest redukcja emisji CO2, obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej i cieplnej oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię pierwotną i końcową w budynku.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 64 mln zł. Prace związane z termomodernizacją mają zakończyć się w grudniu 2021 roku.


źródło: Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"

Data:
Kategoria: W Biznesie
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar mgondek

  Więcej uprawnień w rękach GIF

  Rząd przyjął projekt zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne. Nowe regulacje dostosowują polskie prawo do unijnego systemu zapobiegającemu wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Leki

Medycyna

 • Avatar mgondek

  Zbadają przyczyny męskiej niepłodności

  Wspólne badania naukowe, dotyczące leczenia niepłodności, zakłada porozumienie podpisane między opolskim Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii a Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Trendy

 • Avatar mgondek

  RPP proponuje wprowadzenie do szkół przedmiotu "Wiedza o zdrowiu"

  Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec, wystąpił do ministra zdrowia i ministra edukacji z prośbą o rozważenie wprowadzenia przedmiotu „Wiedza o zdrowiu” do szkolnego programu nauczania. Zarówno w ocenie Rzecznika Praw Pacjenta, jak i Najwyższej Izby Kontroli istotnym elementem strategii ochrony zdrowia powinien być rozwój edukacji kształtującej świadomość osobistej odpowiedzialności obywateli za swoje zdrowie.

Pacjent

 • Avatar mgondek

  RPP: najwięcej uchybień na SOR-ach i w poradniach

  Analiza rozstrzygnięć w ramach prowadzonych przez Rzecznika Praw Pacjenta postępowań wyjaśniających wskazuje, że najczęściej podnoszonymi przez wnioskodawców były naruszenie praw pacjenta do świadczeń zdrowotnych, dokumentacji medycznej, informacji oraz poszanowania intymności i godności. Dotyczyło to głównie lecznictwa szpitalnego oraz świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.