Autorzy więcej

Novartis kupuje od Takedy lek stosowany w chorobie suchego oka

Takeda ogłosiła zakończenie sprzedaży swojego produktu firmie Novartis za 3,4 mld USD płatne z góry w gotówce. Xiidra jest pierwszym i jedynym lekiem na receptę zatwierdzonym przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, stosowanym w chorobie suchego oka, z mechanizmem działania ukierunkowanym na stan zapalny.

Novartis kupuje od Takedy lek stosowany w chorobie suchego oka
Christophe Weber
źródło: Takeda

„Zakończenie tej transakcji stanowi ważny krok w realizacji strategii Takedy, która koncentruje się na optymalizacji naszego portfela wokół obszarów biznesowych, które są kluczowe dla naszego długoterminowego wzrostu i tworzą największą wartość dla naszych pacjentów i akcjonariuszy” – powiedział Christophe Weber, prezes i dyrektor generalny Takeda Pharmaceutical Company Limited.

Takeda koncentruje swoje działania badawczo-rozwojowe na czterech obszarach terapeutycznych: onkologii, gastroenterologii, chorobach rzadkich i neuronauce. Realizuje także prace badawczo-rozwojowe dotyczące pochodnych osocza i szczepionek. Na początku 2019 roku sfinalizowała akwizycję firmy Shire.

Data:
Kategoria: W Biznesie
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar mgondek

  E-zdrowie podpisane przez Prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. wdrażania rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Regulacja m.in. poszerza uprawnienia asystentów medycznych o możliwość wystawiania w imieniu lekarzy e-recept i e-skierowań.

Leki

Medycyna

 • Avatar mgondek

  Zbadają przyczyny męskiej niepłodności

  Wspólne badania naukowe, dotyczące leczenia niepłodności, zakłada porozumienie podpisane między opolskim Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii a Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Trendy

 • Avatar mgondek

  WUM najlepszą uczelnią medyczną w Polsce

  W najnowszym światowym rankingu szkół wyższych CWUR - The Center for World University Rankings na lata 2019-2020, Warszawski Uniwersytet Medyczny został oceniony najwyżej spośród krajowych uniwersytetów medycznych.

Pacjent

 • Avatar mgondek

  Pacjenci z implantami powinni ostrożnie podchodzić do współżycia seksualnego

  Czy seks może być groźny dla pacjenta ze wszczepionym urządzeniem wspomagającym pracę serca? Jakie jest ryzyko, że porywy namiętności spowodują wyładowanie kardiowertera-defibrylatora? Kiedy po zabiegu można na nowo podjąć współżycie? Na pytania odpowiada dr hab. n. med. Maciej Kempa, ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.