Autorzy więcej

Kolejne przejęcia w branży farmaceutycznej na świecie

Pfizer, Biogen, Abbvie i Alvogen - to autorzy kolejnych akwizycji w przemyśle lekowym.

Kolejne przejęcia w branży farmaceutycznej na świecie
źródło: Pixabay

Pfizer przejmuje firmę Array Biopharma

Firmy Pfizer oraz Array BioPharma zawarły porozumienie, w ramach którego Pfizer przejmie spółkę Array – biofarmaceutyczną firmę specjalizującą się w odkrywaniu, rozwoju i komercjalizacji drobnocząsteczkowych terapii celowanych stosowanych w leczeniu raka oraz innych chorób z obszaru tzw. niezaspokojonych potrzeb medycznych. Portfolio firmy Array obejmuje połączenie leków Braftovi (enkorafenib) i Mektovi (binimetynib) do leczenia pacjentów z nieoperacyjnym lub przerzutowym czerniaku skóry z obecnością mutacji BRAFV600E lub BRAFV600K. Wartość transakcji to 11,4 mld USD.

Alvogen przejmuje spółkę Exeltis

Firma Alvogen zawarła umowę z Exeltis, dywizją grupy farmaceutycznej Insud Pharma. Umowa przewiduje przejęcie przez Alvogen od Exeltis portfela leków Rx oraz OTC stosowanych w chorobach kobiecych. Transakcja obejmuje 23 marki dopuszczone do obrotu w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie. Większość przejętych marek będzie nadal produkowana przez Insud Pharma w fabrykach w Hiszpanii i Turcji.

Biogen finalizuje przejęcie firmy Nightstar Therapeutics

Biogen zawarł umowę przejęcia firmy Nightstar Therapeutics (NST) specjalizującej się w terapiach genowych, głównie przeciw wirusowi związanemu z adenowirusami (AAV) we wrodzonych chorobach siatkówki. Dzięki akwizycji Biogen zyska dwa związki w średniej i późnej fazie prac klinicznych, a także przedkliniczne programy w obszarze oftalmologii, m.in. cząsteczkę NSR-REP1, która jest kandydatem na terapię genową wrodzonego braku naczyniówki (CHM). Jest to rzadka choroba prowadząca do ślepoty, na którą nie ma obecnie żadnej zatwierdzonej opcji terapeutycznej.

AbbVie przejmuje firmę Allergan

Firma AbbVie przejmuje Allergan, irlandzkiego producenta m.in. botoksu. Wartość transakcji to 63 mld dolarów - informuje Financial Times. AbbVie szuka możliwości rozwoju pipeline, które zapełni przestrzeń po lekach posiadających przez lata status blockbusterów takich jak Humira. Portfolio firmy Allergan to botoks oraz leki stosowane w okulistyce, gastroenterologii i leczeniu ośrodkowego układu nerwowego.

Data:
Kategoria: W Biznesie
Komentarze 0 skomentuj »
Musisz być zalogowany, aby publikować komentarze.

Prawo

 • Avatar kjakubiak

  Szpitale i przychodnie nie potrafią liczyć kosztów leczenia

  AOTMiT przygotowała propozycję nowego standardu liczenia kosztów w podmiotach leczniczych. Zdecydowana większość szpitali i przychodni nie wie, ile kosztuje leczenie konkretnego pacjenta ani nie zna kosztów JGP. Nie posiada bowiem zintegrowanych systemów, nie stosuje jednolitych zasad rachunku kosztów, nadal w wielu przypadkach króluje w nich ręczne liczenie za pomocą arkuszy Excel.

Leki

 • Avatar mgondek

  Leki biopodobne przynoszą oszczędności

  O oszczędnościach uzyskiwanych dzięki refundacji leków biopodobnych rozmawiali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą "FARMACJA POLSKA". Uczestnicy dyskusji podkreślali, że celem wprowadzania leków biopodobnych powinien być także wzrost liczby pacjentów leczonych biologicznie.

Medycyna

 • Avatar mgondek

  Pilotaż koordynowanej opieki nefrologicznej ruszy w październiku

  Wprowadzenie koordynowanej opieki nefrologicznej nad pacjentami z przewlekłą chorobą nerek przynieść może wiele korzyści - usprawnienie przepływu kadr w nowym, proponowanym systemie oznacza, że będzie można leczyć ambulatoryjnie więcej pacjentów za te same pieniądze. Pacjentowi zapewni przede wszystkim wyższą jakość leczenia i wydłuży życie.

Trendy

Pacjent

 • Avatar redakcja

  Walka o refundację leków na cukrzycę: "nie rozumiemy, dlaczego..."

  Organizacje pacjenckie domagają się wyjaśnień od obu stron procesu refundacyjnego, czyli Ministra Zdrowia i przedstawicieli firm farmaceutycznych odnośnie przeciągających się procesów refundacyjnych dla leków z grup flozyn i inkretyn. Wystosowały apel, aby zintensyfikować rozmowy na rzecz ich pilnego udostępnienia w refundacji. Podkreślają wyniki ostatnich badań, zgodnie z którymi inkretyny iniekcyjne i flozyny mają udowodniony wpływ na obniżenie ryzyka sercowo-naczyniowego.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.