Powstał nowy portal dla pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi oraz lekarzy specjalistów z zakresu reumatologii, dermatologii i gastrologii.
Portal kabicare.com.pl ma stanowić źródło wiedzy o chorobach autoimmunologicznych. Zawiera treści niezbędne dla pacjentów, cierpiących na takie choroby jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, łuszczycę, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Zamieszczone poradniki i artykuły specjalistyczne mają ułatwić dostęp do wiedzy o medycynie opartej na faktach, ułatwić pacjentom poznanie właściwości choroby i metody leczenia oraz sposoby na radzenie sobie z codziennymi objawami.
Tematyka:
- występowanie, przyczyny choroby i podstawowe badania,
- sposoby radzenia sobie z codziennymi objawami,
- zdrowe żywienie i przepisy na dietetyczne posiłki,
- sposoby na poprawę sprawności fizycznej,
- strategie leczenia farmakologicznego.
“Portal jest już po pierwszych testach. Choć działa od kilku dni, dostaliśmy wiele pozytywnych wiadomości, że takie źródło informacji jest szalenie potrzebne. Pacjenci zwracali uwagę zwłaszcza na artykuły, w których podpowiadamy, jak radzić sobie z codziennymi objawami czy poprawą sprawności fizycznej. Lekarze z kolei podkreślają, że to znaczne usprawnienie, kiedy można przekierować pacjenta na portal, gdzie szczegółowo jest wyjaśniona choroba, dostępne sposoby leczenie i porady na temat zdrowego żywienia. Portal nadal jest aktualizowany. Regularnie będziemy publikować kolejne treści” – mówi Rafał Skorupski z firmy Fresenius Kabi. Portal został przygotowany w ramach wsparcia edukacyjnego przez Fresenius Kabi Polska.
“Wybierając tematy w konsultacji z ekspertami skupiamy się na trzech elementach terapii, tj: leczeniu farmakologicznym, zdrowej diecie i wdrożeniu aktywności fizycznej. Jest to związane z tym, że choroba autoimmunologiczna jest nieuleczalna. Ale wdrażając zdrowy styl życia w połączeniu z odpowiednią terapią można uzyskać lepsze efekty terapeutyczne oraz doprowadzić do remisji choroby i – co najważniejsze – w miarę normalnego życia” – dodaje Rafał Skorupski.
Choroby autoimmunologiczne łączy autoagresja. Schorzenia te są wywoływane przez przeciwciała. Układ odpornościowy niszczy własne komórki i tkanki. Występują one na wielu narządach i z tego powodu leczą je różni specjaliści. Opieka nad chorymi wymaga współpracy interdyscyplinarnej, a także podnoszenia świadomości i poszerzania wiedzy pacjentów i ich rodzin.