Polityka Lekowa

 • Avatar PolitykaLekowa

  [WIDEO] Janusz Cieszyński: RTR raczej nie w tym roku

  - Koncepcja zaproponowana przez ekspertów MPiT zakłada przekierowanie na Rozwojowy Tryb Refundacyjny środków ze świadczeń, co w mojej ocenie nie znajdzie akceptacji - zauważył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas konferencji Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl

 • Avatar PolitykaLekowa

  [WIDEO] Izabela Kucharska: edukować młode pokolenie nt. szczepień

  - Po kilku, kilkunastu latach osiągniemy oczekiwany poziom wiedzy na temat sposobów dbałości o własne zdrowie - mówiła Izabela Kucharska, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, podczas konferencji prasowej Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  [WIDEO] Wiceminister Maciej Miłkowski o pacjentach onkologicznych: sytuacja jest dobra

  - Sytuacja pacjentów onkologicznych jest dobra. Wchodzą nowe leki, producenci bardzo mocno konkurują, co zwiększa dostępność. Możliwe są przyjęcia nowych cząsteczek, nowych technologii lekowych i w tym kierunku idziemy - mówił wiceminister Maciej Miłkowski podczas konferencji prasowej Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Systemy informacyjne [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  Obszar "Systemy informacyjne" uzyskał ogólną ocenę na poziomie 68%. Prof. Marcin Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Rola lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  W obszarze "Rola lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów, kompetencje zdrowotne społeczeństwa" realizacja zadań została oceniona na 35%. Prof. Marcin Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Przemysł farmaceutyczny [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  Przemysł farmaceutyczny to obszar, który w działaniach procesowych otrzymał ocenę 69%, a w działaniach jednostkowych 60%. Prof. Marcin Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Dostępność refundacyjna [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  Realizacja działań procesowych w obszarze "Dostępność refundacyjna" została oceniona przez prof. Marcina Czecha na 63%, a zadań jednostkowych na 37%. Prof. Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Dostępność rynkowa [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  W obszarze "Dostępność rynkowa" zadania procesowe uzyskały ocenę 51%, a zadania jednostkowe otrzymały ocenę 69%. Prof. Marcin Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Profilaktyka pierwotna w zakresie szczepień ochronnych [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  Obszar "Profilaktyka pierwotna w zakresie szczepień ochronnych" uzyskał ogólną ocenę na poziomie 46%. Prof. Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Demografia i Epidemiologia [konferencja Polityka Lekowa Państwa: Update]

  Realizacja działań w obszarze "Demografia i Epidemiologia" została oceniona przez prof. Marcina Czecha na 76%. Prof. Czech zaprezentował postępy we wdrażaniu rządowego dokumentu Polityka Lekowa Państwa podczas konferencji zorganizowanej przez Modern Healthcare Institute i mZdrowie.pl.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Politykę Lekową trzeba monitorować

  Skuteczna, bezpieczna i racjonalna farmakoterapia jest jednym z fundamentów efektywnie działającego systemu ochrony zdrowia w każdym kraju. Polityka Lekowa Państwa jest dokumentem o charakterze strategicznym, który określa priorytety działań rządu w zakresie gospodarowania lekami w latach 2018-2022.

 • Avatar PolitykaLekowa

  Prof. Czech ocenia wdrożenie Polityki Lekowej na 3+

  Strategiczny dokument zatytułowany „Polityka Lekowa Państwa 2018-2022” został uchwalony we wrześniu 2018 roku. Od tego czasu minął już prawie rok, dlatego Modern Healthcare Institute oraz redakcja portalu mZdrowie.pl podjęli się organizacji konferencji aby dokonać podsumowania tego pierwszego okresu pod kątem postępów we wdrażaniu postanowień tego dokumentu.

Poprzednia 1 Następna

Prawo

 • Avatar kjakubiak

  Szpitale i przychodnie nie potrafią liczyć kosztów leczenia

  AOTMiT przygotowała propozycję nowego standardu liczenia kosztów w podmiotach leczniczych. Zdecydowana większość szpitali i przychodni nie wie, ile kosztuje leczenie konkretnego pacjenta ani nie zna kosztów JGP. Nie posiada bowiem zintegrowanych systemów, nie stosuje jednolitych zasad rachunku kosztów, nadal w wielu przypadkach króluje w nich ręczne liczenie za pomocą arkuszy Excel.

Leki

Medycyna

 • Avatar kjakubiak

  Prof. Jan Walewski: jak to się robi w Ameryce

  W budowaniu relacji COI z MD Anderson chodzi o to, aby wyjść poza doraźne wizyty i zaprząc tę współpracę do poprawiania skuteczności opieki onkologicznej nad naszymi pacjentami. To ma różne wymiary - wdrażania badań klinicznych, nowych technologii i profilaktyki.

Trendy

 • Avatar mgondek

  WUM najlepszą uczelnią medyczną w Polsce

  W najnowszym światowym rankingu szkół wyższych CWUR - The Center for World University Rankings na lata 2019-2020, Warszawski Uniwersytet Medyczny został oceniony najwyżej spośród krajowych uniwersytetów medycznych.

Pacjent

 • Avatar kjakubiak

  Opieka transgraniczna nie działa wystarczająco dobrze

  Pacjenci w Unii Europejskiej wciąż napotykają trudności w korzystaniu z rozwiązań przewidzianych w unijnej dyrektywie w sprawie transgranicznej opieki zdrowotnej – stwierdzono w nowym sprawozdaniu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Aby osiągnąć ambitne cele w dziedzinie transgranicznej opieki zdrowotnej w UE, konieczne jest usprawnienie zarządzania.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.