mbogucki

 • Avatar Maciej Bogucki

  100 mld złotych w NFZ

  Mamy zmianę planu finansowego NFZ, 100 mld pln jeszcze w tym roku! Trudno nie bić brawa. Czy wiadomo jak te pieniądze zostaną wykorzystane? Obawiam sie że nie zobaczymy efektu poprawy jakości systemu. Bez kluczowych zmian w systemie nie ma szans na znaczącą poprawę efektywności. Przecież Polacy wciąż płacą dwa razy za to samo w systemie publicznym i prywatnym. Jak długa Polacy sie będą na to godzić?

 • Avatar Maciej Bogucki

  Center of Value Based Healthcare na Uczelni Łazarskiego zachęca do dyskusji

  Uczelnia Łazarskiego zachęca do dyskusji o wdrażaniu modelu ochrony zdrowia opartego na wartości. Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego już ponad rok temu zainicjował debatę publiczną poświęconą przekształcaniu systemu zdrowia w Polsce w oparciu o model Michaela Portera, oparty na koncepcji tworzenia i mierzenia wartości opieki zdrowotnej. Utworzone przez dr Małgorzatę Gałązkę-Sobotkę Center of Value Based Healthcare zorganizowało pierwszą z cyklu debat eksperckich poświęconą wymianie doświadczeń międzynarodowych dotyczących wdrażania metodologii VBHC do systemu ochrony zdrowia. Prezentacje ekspertów z USA, Włoch i Hiszpanii pokazują, że możemy szybko i skutecznie dołączyć do grona liderów tego typu rozwiązań systemowych. Istniejące przepisy na to pozwalają, działania w kierunku tworzenia rejestrów i przetwarzania danych już się toczą. Potrzebna jest jednak wola polityczna i determinacja i współpraca szerokiego grona interesariuszy systemu, aby również w Polsce wprowadzać rozwiązania na wzór włoskich czy też katalońskich.

 • Avatar Maciej Bogucki

  Zacznijmy od początku

Poprzednia 1 Następna

Prawo

 • Avatar mgondek

  Więcej uprawnień w rękach GIF

  Rząd przyjął projekt zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne. Nowe regulacje dostosowują polskie prawo do unijnego systemu zapobiegającemu wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Leki

Medycyna

 • Avatar mgondek

  Zbadają przyczyny męskiej niepłodności

  Wspólne badania naukowe, dotyczące leczenia niepłodności, zakłada porozumienie podpisane między opolskim Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii a Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Trendy

 • Avatar mgondek

  RPP proponuje wprowadzenie do szkół przedmiotu "Wiedza o zdrowiu"

  Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec, wystąpił do ministra zdrowia i ministra edukacji z prośbą o rozważenie wprowadzenia przedmiotu „Wiedza o zdrowiu” do szkolnego programu nauczania. Zarówno w ocenie Rzecznika Praw Pacjenta, jak i Najwyższej Izby Kontroli istotnym elementem strategii ochrony zdrowia powinien być rozwój edukacji kształtującej świadomość osobistej odpowiedzialności obywateli za swoje zdrowie.

Pacjent

 • Avatar mgondek

  Sopot chce zmniejszyć zachorowalność na cukrzycę typu 2

  Program profilaktyki cukrzycy typu 2 w Sopocie obejmie osoby z grupy podwyższonego ryzyka, czyli od 35. do 64. roku życia. Na realizację przeznaczono ponad 260 tys. zł, z czego wartość dofinansowania z regionalnego programu operacyjnego wynosi blisko 250 tys. zł.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.