dr.Josh

 • Avatar dr.Josh

  Wysoka temperatura

  Upalna pogoda spowodowała, że myśli w ogóle krążą wokół upału i sposób ochłodzenia.

 • Avatar dr.Josh

  Wybory nikogo nie obchodzą

  Wybory do Europarlamentu nikogo nie obchodzą, poza garstką polityków oraz brukselskich biurokratów. Parlament i inne instytucje europejskie to ciągle abstrakcja dla tzw. normalnych ludzi. Badania opinii zawsze pokazują, że najważniejsze dla ludzi jest zdrowie, rodzina, dzieci, czyli tematy, o których unijni urzędnicy nie decydują.

 • Avatar dr.Josh

  Zdrowy rozsądek

  Przepraszam, że nie chcę się ujawniać i będę pisał bloga jako avatar. W naszym systemie już tak jest, że wygłaszanie śmiałych tez pod swoim nazwiskiem jest groźne. Dlatego avatar. Z drugiej strony czasami trudno wytrzymać i nie komentować tego, co się wokół dzieje. Dlatego jednak blog.

Poprzednia 1 Następna

Prawo

 • Avatar mgondek

  Więcej uprawnień w rękach GIF

  Rząd przyjął projekt zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne. Nowe regulacje dostosowują polskie prawo do unijnego systemu zapobiegającemu wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Leki

 • Avatar kjakubiak

  Jesteśmy skazani na problemy z dostępnością i podwyżki cen leków

  Zawirowania na rynku leków to wynik wieloletnich zmian na rynku i globalizacji gospodarki oraz braku polityki przemysłowej. Widoczne ostatnio braki leków - nie tylko na polskim rynku - mają kilka przyczyn, które nałożyły się w czasie. Oprócz nielegalnego wywozu są to perturbacje w dostawach substancji farmaceutycznych od chińskich dostawców. Braki dotyczą przede wszystkim leków generycznych, produkowanych na dużą skalę, gdzie konkurencja wielu producentów i naciski płatnika publicznego wymuszały obniżanie cen.

Medycyna

 • Avatar mgondek

  Pilotaż koordynowanej opieki nefrologicznej ruszy w październiku

  Wprowadzenie koordynowanej opieki nefrologicznej nad pacjentami z przewlekłą chorobą nerek przynieść może wiele korzyści - usprawnienie przepływu kadr w nowym, proponowanym systemie oznacza, że będzie można leczyć ambulatoryjnie więcej pacjentów za te same pieniądze. Pacjentowi zapewni przede wszystkim wyższą jakość leczenia i wydłuży życie.

Trendy

Pacjent

 • Avatar mgondek

  RPP: najwięcej uchybień na SOR-ach i w poradniach

  Analiza rozstrzygnięć w ramach prowadzonych przez Rzecznika Praw Pacjenta postępowań wyjaśniających wskazuje, że najczęściej podnoszonymi przez wnioskodawców były naruszenie praw pacjenta do świadczeń zdrowotnych, dokumentacji medycznej, informacji oraz poszanowania intymności i godności. Dotyczyło to głównie lecznictwa szpitalnego oraz świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kadry

Dziękujemy za wizytę.

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą stronę. Polub nas na Facebooku lub obserwuj na Twitterze.